چه زمانی به متخصص درمان ریشه مراجعه کنیم؟


متخصص درمان ریشه یا اندودنتیست یکی از اصلی ترین متخصصین حفظ و نجات دندان ها در حوزه ی دندان پزشکی است .دندان درد تجربهٔ خوشایندی نیست. بسیاری از افراد تجربه بد دندان‌درد را در طول زندگی خود داشته‌اند. برای درمان دندان‌درد به طور عمومی به دندان‌پزشکان مراجعه می‌ شود.خوشبختانه تعداد دندان‌پزشکان در بیشتر نواحی کشور افزایش چشمگیری در سال‌های اخیر یافته است و امکان دسترسی بیشتر مردم به دندان‌پزشکان در شهرهای کوچک و حتی برخی نواحی روستایی فراهم شده است. (البته امکان استفاده از خدمات به دلایل اقتصادی مبحث دیگری است)


بیشتر ...

 
 

ساختار دندان و بخش‌های مختلف دندان


دندان ها انواع مختلفی دارند. با توجه به نوع آن، شکل ظاهرى و شکل ریشه آن‌ها متفاوت است. برخی از دندانها ریشه اضافی دارند. ساختار دندان از بخش‌های مختلف تشکیل‌شده است: مینا، عاج و پالپ. مینامحکم ترین ساختار بدن مى باشد. اما اسید ناشى از فعالیت باکترى ها این دندان محکم را دچار تجزیه شیمیایى مى کند، و دندان دچار پوسیدگى مى شود.


بیشتر ...

 
 

آرامبخشی در دندانپزشکی


ترس از دندان‌پزشکی یا دنتال فوبیا یا ادونتوفوبیا یکی از ترسهای مرضی رایج در سراسر دنیا است که باعث می‌شود هر سال بسیاری از مردم صرفا به واسطه همین وحشت از مراجعه به دندان‌پزشک خودداری کرده و در ‌‌نهایت با مشکلاتی بسیار پیچیده‌تر و دردناک‌تر روبرو شوند. و اما راهکار چیست؟ چگونه می‌توان به این دسته از مراجعه کنندگان جهت درمان‌هاو ارایه خدمات دندانپزشکی کمک نمود.


بیشتر ...